Terugkeren van blessureleed?

FysioSMART is al ruim 10 jaar gevestigd bij voetbalvereniging DSVP sinds het begin van het seizoen 2025-2026 verzorgt FysioSMART de hersteltrainingen op dinsdag- en donderdagavond voor Oliveo. Dit zal afwisselend plaatsvinden bij DSVP of Oliveo en is afhankelijk van het aantal geblesseerden.

FysioSMART is een fysiotherapiepraktijk die bestaat uit 2 personen, Jan van der Stoep en de oprichter Ton Kraan. Beiden zijn algemeen fysiotherapeut en Ton is tevens al ruim 20 jaar sportfysiotherapeut.

We maken bij DSVP gebruik van 2 behandelruimtes en tevens zijn wij het grotendeel van de dag werkzaam in de sporthal en soms buiten op het voetbalveld, hockeyveld of tennisbaan. De fysiotherapiepraktijk is met name overdag geopend en op zaterdagochtend.

In al die jaren is de verzorging en hersteltraining voor de herenselectieteams geregeld en die van de bovenbouw jeugd (onder 23,19, 17) van DSVP. Geblesseerde spelers kunnen op de dinsdag- en donderdagavond voor de training langskomen voor bv intapen en tijdens de trainingstijden van de selectie (1e en 2e team) meedoen met hersteltraining indien mogelijk gezien de blessure én na beoordeling op het sportblessure spreekuur of nadat de speler/speelster gezien is door een fysiotherapeut. In de hersteltraining worden de laatste stappen gezet om weer klachtenvrij aan te kunnen sluiten bij de groepstraining van het eigen team.
De verzorging (tapen/massage/blessure beoordeling) wordt op de dinsdag-/donderdagavond en de zaterdag gedaan bij Oliveo door Theo van der Burg, al jarenlang de vaste verzorger van Oliveo 1.

Daarnaast worden in de praktijk ook diverse mensen met of zonder specifieke sportblessures behandeld gedurende de dag en met / zonder verwijzing voor fysiotherapie. FysioSMART is namelijk ook aangesloten bij het Schoudernetwerk Randstand West (SNRW) en Traumanetwerk Den Haag, Westland en Omstreken (DWO).

Binnen FysioSMART zijn wij zoveel mogelijk bezig om de geblesseerden weer te laten “Sporten ( of werken/dagelijks leven) met een glimlach!” Dit kan o.a. bereikt worden door de methode van het Athletic Skills Model toe te passen, maar ook de principes van Dynamic Systems te integreren in de behandeling. Kortweg gezegd: Oefenvormen en spelvormen in de revalidatie inbouwen met accenten leggen op uitdagend zijn, die passen bij de belastbaarheid van het geblesseerde weefsel, die waar mogelijk is samenhangen met de sport-/werkinteresse en die vaak een integratie is van mobiliteit, coördinatie, stabiliteit en power (kracht-snelheid relatie). Veel diversiteit, kleinere en grotere accentverschillen en opbouwend naar het einddoel is de route die we doorlopen met de geblesseerden om weer beter te kunnen presteren dan voor de blessure.

Bij FysioSMART bieden we een Sportblessure spreekuur aan op maandagavond van 18.30 – 19.30u. In dit uur kunnen spelers/speelsters die in het weekend geblesseerd zijn geraakt zich melden bij ons om hun blessure te laten beoordelen. Dit gaat op afspraak en zal per persoon ongeveer 10 min duren. Bij de beoordeling wordt middels enkele vragen en kort onderzoek beoordeeld of de blessure in aanmerking komt voor fysiotherapeutische zorg, hersteltraining, aanvullend onderzoek of insturen naar de huisarts. Aan dit sportspreekuur zijn geen kosten verbonden in tegenstelling tot bv fysiotherapeutische zorg of aanvullend onderzoek (bv echografisch onderzoek).

Voor meer informatie over FysioSMART en wat wij voor u kunnen betekenen verwijzen wij u naar onze website www.fysiosmart.nl

Met sportieve groet,

Jan van der Stoep en Ton Kraan

ton@fysiosmart.nl  / 06 5104 6875

jan@fysiosmart.nl  / 06 1213 4250